-
Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до порядку організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану. Крім цього, Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови про Кадровий резерв. Ці рішення є частиною політики «Школа офлайн». Їхня мета — забезпечити якісну освіту для кожної дитини, незалежно від того, де вона перебуває: підконтрольній території, тимчасово окупованій чи за кордоном.
Під час вебінару заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова роз’яснить ключові оновлення, які почнуть діяти з 1 вересня 2025 року:
🔹 нові правила формування дистанційних класів;
🔹 гнучкі моделі навчання для дітей на ТОТ і за кордоном;
🔹 впровадження українознавчого компонента;
🔹 кадровий резерв для підтримки вчителів.
Оновлені підходи — це відповідь на виклики воєнного часу та крок до забезпечення сталого доступу до якісної освіти для кожної дитини. -
Говоримо про оновлені штатні розписи: як вони дають змогу гнучко формувати кадрову структуру відповідно до потреб ЗДО, відкривають можливості для нових посад, посилюють інклюзивність, цифровізацію та ефективне адміністрування. Окрему увагу надано практичному застосуванню нових підходів у різних ЗДО.
Цей вебінар організовано Швейцарсько-українським проєктом DECIDE спільно з Міністерством освіти і науки України. -
«Профільна» — третій етап реформи НУШ, тобто оновлення старшої школи.
Попереду чимало змін, тож цілком природно, що виникає багато запитань. Сьогодні розповідаємо, що саме очікує учнів і учениць.
Ключова мета «Профільної» — забезпечити доступ до якісної профільної середньої освіти всім учням, незалежно від місця проживання. А ще — це дати можливість навчатися відповідно до власних зацікавлень, розкривати таланти, глибше вивчати те, що справді захоплює. Адже саме так формується усвідомлений вибір професійного шляху.
Чому це важливо?
Світ стрімко змінюється — школа вже не може бути місцем, де лише вивчають предмети. Сучасна освіта має допомагати учням пізнати себе, розкрити свої здібності й обрати власний життєвий шлях.
Що ж змінюється?
🔸 З 5 класу — стартує профорієнтація. Учні знайомитимуться з різними професіями, досліджуватимуть свої можливості, щоб у майбутньому зробити усвідомлений вибір.
🔸 Після 9 класу — можливість обрати: академічний ліцей (для тих, хто хоче готуватися до НМТ та вступу до університету) або професійний чи фаховий коледж (для тих, хто прагне швидше здобути професію і розпочати працювати).
🔸 У старшій школі (10–12 класи) учні:
обиратимуть профіль — інженерний, гуманітарний, мистецький тощо;
самі визначатимуть частину предметів для поглибленого вивчення;
зможуть обирати додаткові предмети або курси за інтересами.
10 клас — адаптаційний. Це час, щоб звикнути до нового формату, колективу, профілю. Якщо учень / учениця відчує, що помилився/-лася з вибором, — можна змінити профіль або навіть заклад.
Якщо маєте запитання, ставте їх у коментарях 👇 Детальніше — на сайті: profilna.mon.gov.ua
Відео підготовлено Міністерством освіти і науки України у партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE, що впроваджується в Україні консорціумом у складі ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні. -
Разом із заступницею міністра освіти і науки України в ефірі ТСН говоримо про те, які можливості пропонує МОН для українських дітей за кордоном
- як працює програма українознавчого компонента
- зарахування оцінок, здобутих учнями за кордоном
- чи мають учителі проводити додаткове оцінювання для учнів, які повернулися з-за кордону
- навчання в суботніх та недільних школах за кордоном
Детальніше про українознавчий компонент: https://ukrainian.studies.mon.gov.ua/ -
Практичний вебінар для вихователів і вчителів англійської мови про те, як заняття з іноземної мови в садочку допомагають формувати мислення дитини.
Вправи, техніки та ідеї, які розвивають увагу, уяву, логіку й аналітичне мислення. -
Як поєднати навчання в закордонній школі та українську освіту без перевантаження?
Міністерство освіти і науки України зібрало батьків українських дітей, які навчаються за кордоном, на вебінар про скорочену освітню програму - українознавчий компонент.
На вебінарі ми пояснили, як працює українознавчий компонент: хто може долучитися, як поєднати його із школою іншої країни, які переваги дає програма, та як зареєструватися на платформі https://ukrainian.studies.mon.gov.ua/list/
-
МОН затвердило новий перелік обладнання для уроків “Захисту України”: дрони, симулятори та тактична медицина
by Мацепа Анастасія on 12.07.2025 at 06:00
Міністерство освіти і науки України оновило перелік засобів навчання та обладнання для викладання предмета “Захист України” в школах. До нього The post МОН затвердило новий перелік обладнання для уроків “Захисту України”: дрони, симулятори та тактична медицина first appeared on Нова українська школа.
-
Міжнародні партнери інвестують $30 млн у трансформацію дошкільної освіти в Україні
by Мацепа Анастасія on 11.07.2025 at 16:00
Світовий банк інвестував $30 млн у розвиток дошкільної освіти в Україні в межах нової ініціативи Міністерства освіти і науки “First The post Міжнародні партнери інвестують $30 млн у трансформацію дошкільної освіти в Україні first appeared on Нова українська школа.
-
Як “одружити” освіту та оцінку її якості? Складні питання для директорки УЦОЯО
by Мурликіна Анна on 11.07.2025 at 15:00
В Україні завершилася основна сесія Національного мультипредметного тесту. Вже четвертий рік вступ до закладів вищої освіти здійснюється саме завдяки складанню The post Як “одружити” освіту та оцінку її якості? Складні питання для директорки УЦОЯО first appeared on Нова українська школа.
-
Уряд затвердив обсяги держзамовлення на 2025 рік: пріоритет — стратегічні спеціальності
by Мацепа Анастасія on 11.07.2025 at 13:30
Кабінет Міністрів України затвердив обсяги державного замовлення на 2025 рік. Відповідну постанову Уряд ухвалив 10 липня, повідомляє Міністерство освіти і The post Уряд затвердив обсяги держзамовлення на 2025 рік: пріоритет — стратегічні спеціальності first appeared on Нова українська школа.
Інститут модернізації змісту освіти офіційний веб-сайт
-
Наказ МОН від 04.07.2025 № 980 “”Про результати Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників закладів позашкільної освіти “Джерело творчості” 2024/2025 навчального року
by blitz on 09.07.2025 at 12:41
завантажити
-
Наказ МОН від 03.07.2025 №973 “Про внесення змін до Результатів проведення ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів “Нові технології у новій школі” у номінації “Розвивальні програми”
by blitz on 08.07.2025 at 10:15
завантажити
-
Наказ ІМЗО від 07.07.2025 № 21/03-28 “Про нагородження заохочувальними відзнаками Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»”
by blitz on 08.07.2025 at 10:03
завантажити
-
Наказ ІМЗО від 07.07.2025 № 21/03-27 “Про нагородження заохочувальними відзнаками Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»”
by blitz on 08.07.2025 at 10:01
завантажити
-
Лист ІМЗО від 07.07.2025 № 21/08-586 “Про методичні рекомендації «Пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти України в 2025/2026 навчальному році»”
by blitz on 07.07.2025 at 09:37
завантажити
-
Програма онлайн-заходів Шістнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2025»
by Матушевська Олена Василівна on 25.03.2025 at 11:01
Шановні колеги! З приємністю повідомляємо вам, що 26-28 березня 2025 року в режимі онлайн відбудеться Шістнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти». Організовує і проводить виставку Компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Виставка представлятиме 523 учасники з України, Польщі, Литви, Румунії, Угорщини, Естонії. Виставку супроводжуватиме змістовна тематична
-
Про проведення конкурсу з тематичних номінацій обласної педагогічної виставки «Освіта Київщини»
by Матушевська Олена Василівна on 21.01.2025 at 11:47
Інформуємо про Положення про проведення конкурсу з тематичних номінацій обласної педагогічної виставки «Освіта Київщини». Положення уведено в дію наказом КНЗ КОР “КОІПОПК” від 03 січня 2025 року № 04. У структурі Положення представлено такі розділи: Загальні положення. Мета, завдання, принципи проведення Конкурсу. Організаційні засади проведення Конкурсу. Категорії видань та види конкурсних робіт. Учасники конкурсу. Вимоги
-
Про проведення конкурсу з тематичних номінацій обласної педагогічної виставки «Освіта Київщини»
by Матушевська Олена Василівна on 20.01.2025 at 12:33
Інформуємо про наказ КНЗ КОР “КОІПОПК” від 20 січня 2025 року №20 “Про проведення конкурсу з тематичних номінацій обласної педагогічної виставки «Освіта Київщини»“. Учасники подають конкурсні матеріали до 01 червня 2025 року. Підсумки проведення Конкурсу оприлюднюються після 30 листопада 2025 року.
-
Результати конкурсу з тематичних номінацій обласної педагогічної виставки «Освіта Київщини»
by Матушевська Олена Василівна on 13.01.2025 at 10:45
Згідно з наказом КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» від 01.11.2024 № 176 «Про підсумки конкурсу з тематичних номінацій обласної педагогічної виставки «Освіта Київщини» та на підставі рішення експертної комісії (протокол № 2 від 01.11.2024), з метою створення умов для забезпечення професійного розвитку керівників і педагогічних працівників закладів та установ освіти Київщини,
-
Підготовка матеріалів для участі в конкурсі з тематичних номінацій обласної педагогічної виставки «Освіта Київщини»
by Матушевська Олена Василівна on 01.07.2024 at 09:30
Інформуємо про проведення конкурсу з тематичних номінацій обласної педагогічної виставки «Освіта Київщини». Розміщуємо перелік номінацій конкурсу з тематичних номінацій обласної педагогічної виставки «Освіта Київщини»: 1. Менеджмент інноваційної діяльності закладу освіти. 2. Збереження фізичного та ментального здоров’я – пріоритет сучасної освітньої системи. 3. Штучний інтелект у дії: цифрові інструменти у системі подолання освітніх втрат. 4. Формування
Новини osvita.ua Новини osvita.ua
-
Скасувати не можна помилувати, або Право на «історичний плагіат»
on 11.07.2025 at 16:02
Рішення суду не мають змінюватися залежно від того, хто є позивачем або відповідачем
-
Підсумки тижня в освіті: головні події
on 11.07.2025 at 15:42
Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті
-
Лінива дитина? Коли «не хочу» — це «не можу»
on 11.07.2025 at 14:21
За дитячим спротивом часто ховається не лінь, а реальні труднощі. Розповідаємо, як їх розпізнати.
-
Команда МОН не демонструє поваги до органів формування освітньої політики
on 11.07.2025 at 13:33
Під час «бурхливої діяльності» команди Міністерства освіти і науки помилки лише плодяться
-
Конкурсний бал при вступі до магістратури
on 11.07.2025 at 12:13
Як розраховується конкурсний бал при вступі на навчання для здобуття ступеня магістра
Освіторія Ми допомагаємо змінювати і розвивати освіту в Україні
- Feed has no items.